skip to Main Content
تماس با کارشناس فروش 09123649705
کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی اتوماتیک را در امروز میشه یکی از ساخته هایی شناخت. که با وجود ساختار ساده اش توانسته درراحتی زندگی نقش مهمی داشته باشد. از سال ها قبل افراد برای حفاظت وایمنی بیشتر محیط زندگی و محل کار، از کرکره استفاده می کردند؛ اما پیشرفت و مدرنیته حرکت انسان به سوی تکنولوژی باعث طراحی و ساخت انواع جدیدی از کرکره ها به نام درب برقی کرکره ای یا کرکره اتوماتیک گردید است. درب کرکره ای اتوماتیک در ایران تقریبا دارای سابقه ای حدود ۲۵ سال می باشد. در اول کار با تبدیل کرکره های معمولی به اتوماتیک شروع شد؛ بدون تغییر در نما و نوع ساخت آن. اما بعد از مدتی استفاده از این روش در ساخت درب های ساختمانی نیز جا افتاد. و این آغازی بود برای نوع جدیدی از تیغه کرکره به بازار. در این مقاله قصد داریم این محصول و قیمت کرکره برقی را بررسی کنیم.

کرکره برقی
کرکره برقی
کرکره برقی
کرکره برقی
کرکره برقی
کرکره برقی

انواع مختلف کرکره برقی

تفاوت مهم کرکره های اتوماتیک را میشه از دو لحاظ موتور و تیغه های آن ها مشاهده کرد. انواع تیغه کرکره اتوماتیک که شامل نوع گالوانیزه ، آلومینیومی و پلی کربنات می باشند. به صورت کلی پر فروش ترین تیغه های کرکره برقی اتوماتیک از مدل آلومینیوم ۸۰ میلیمتری میباشد که در کیفیت های متنوع در بازار موجود می باشد. تفاوت دیگر در موتور کرکره اتوماتیک برقی است که در آن سه نوع ساختار وجود دارد. بیشترین موتور کرکره اتوماتیک مورد استفاده، از نوع توبلار میباشد که بیشتر برای فروشگاه ها با تعداد رفتو آمد پایین و اندازه دهنه کوچک استفاده می شود. مدل دوم موتور ساید است که برای اماکنی با رفتو آمد بالا و یا ابعاد بزرگ استفاده می شود و مدل سوم موتورسانترال کرکره اتوماتیک است که میشه برای تردد های بالا هم استفاده کرد. در ادامه به بررسی این سه نوع موتور میپردازیم.

موتور نوع ساید کرکره اتوماتیک پارکینگ

موتور هایی موجود هست که برای درب هایی با وزن و میزان رفت و آمد بالا. مورد استفاده قرار می گیرند. موتور ساید کرکره برقی پارکینگ برای ورودی هایی با سایز بزرگ استفاده می شود؛ به این دلیل که قدرتمند ترین مدل موتور های کرکره برقی پارکینگ می باشند. همینطور می توان. آن را برای مکان هایی که وجود برق اضطراری در آن ها الزامی است ، استفاده کرد ؛ به این دلیل که این مدل موتور دارای دو نوع با ولتاژ های ۲۴ و ۲۲۰ ولت می باشد. که مدل ۲۴ ولت آن دارای باطری برای استفاده در شرایط بی برقی است. به این محصولات موتور ساید موتورکرکره برقی پارکینگ با UPS هم می گویند. که حدودا قیمتی ۷۰ درصد بیش از موتور ساید بدون UPS می باشد . بزرگترین ایرادی که میشه از موتور ساید کرکره برقی گرفت. سرعت پایین آنه که به دلیل گیربکس قدرت بالا آن می باشد.

موتور توبلار یا موتور استوانه ای کرکره برقی ساده

موتوری می باشد که برای به حرکت آوردن درب هایی با وزن و میزان رفت و آمد پایینتر استفاده می شوند. و البته نصب و راه اندازی آن ها نیاز به دقت بالاتری هم دارد. موتور توبولار کرکره ساده این قابلیت را داشت. برای به حرکت در آوردن درب هایی تا وزن ۱۴۰ تن را دارا می باشد. قیمت موتور توبلار کرکره برقی ساده با اندازه نسبتا کوچکتر خود بسیار به صرفه است. همچنین این موتور ها به دلیل شکل ظاهری خود، فضای کمتری را اشغال می کند. و در هنگام بی برقی نیز می توان با استفاده از سیستم خلاص کن، از آن استفاده کرد. البته در سال های گذشته چندین مدل موتور توبلار با برق اضطراری و حتی زنجیر دار برای باز کردن راحت ترِ درب در هنگام قطعیِ برق، به بازار روانه شده که آن طور که باید مورد استقبال قرار نگرفته است.

انواع تیغه کرکره اتوماتیک رنگی و ساده

تیغه کرکره مجموعه ای از نوار های نسبتا باریک است که در کنار یکدیگر تشکیل یک صفحه یکدست را می دهند. انواع تیغه کرکره اتوماتیک به شرحزیر می باشد:
تیغه آهن گالوانیزه کرکره الکتریکی
تیغه کرکره برقی آلومینیومی
تیغه پلی کربنات کرکره برقی

تیغه کرکره برقی آلومینیومی

این مدل تیغه دارای مقاومت بیشتری می باشند و برای فروشگاه ها ، پارکینگ ها می باشدفاده می شوند. درصد بسیار زیادی از تیغه کرکره برقی لوکس می باشدفاده شده در ایران از جنس آلومینیوم می باشند. کرکره برقی آلومینیومی دارای شرایطی می باشد که میشه به راحتی از آن در آب و هوای بسیار مرطوب و یا بسیار خشک می باشداستفاده نمود. همانطور که گفته شده اندازه می باشد اندازه این مدل تیغه ها ۸۰ میلیمتر می باشد اما اندازه ۶۰ میلیمتر برای پنجره ها و اندازه ۱۰۰ میلیمتر برای ورودی های بزرگ تیغه کرکره برقی لوکس می باشند. البته میشه تیغه ها را از لحاظ ظاهری هم به دو دسته قوسی و تخت هم تقسیم بندی کرد. در حال حاضر مدل قوس دار به دلیل عدم ایجاد صدا موقع باز و بسته شدن می باشد استقبال بالا و مدل تیغه تخت تولید بسیار پایینی دارد. وزن می باشد.

تیغه کرکره اتوماتیک گالوانیزه

تیغه کرکره برقی گالوانیزه با قیمتی به صرفه تر در دسترس می باشند. اصلی ترین دلیل خرید تیغه های گالوانیزه میشه گفت. استحکام و مقاومت بیشتر به نسبت آلومینیوم و همینطور قیمت به صرفه آن باشد. این تیغه ها نیز در دو نوع گالوانیزه فوم دار و همچنین معمولی تولید شده که مدل فوم دار آن به این گونه می باشد که بین پل های تیغه ، فوم تزریق شده تا مقاومت آن را بیشتر از قبل کند. به همین خاطر برش این مدل تیغه ها نیز راحت نخواهد بود و گذر از این مدل کرکره ها مشکل است.

تیغه کرکره برقی پلی کربنات

تیغه های پلی کربنات همانگونه که از اسمش مشخص است. از جنس پلی کربنات ساخته شده اند که امکان رد شدن نور را از خود دارند. کرکره برقی پلی کربنات مثل شیشه هستند و امکان انتخاب رنگبندی هم دارند. قابلیت رد شدن نور می تواند برای پارکینگ هایی که ورودی یا پنجره نورگیر ندارند بسیار کاربردی باشد و برای فروشگاه ها هم میشه برای ویترین مغازه را به یک نمایشگاه دائمی ۲۴ ساعته مبدل کند تا حتی در زمان بسته بودن فروشگاه و مغازه ، امکان مشاهده محصولات آن وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

گفتگو با واتس اپ
Close and go back to page
Back To Top
×Close search
Search