skip to Main Content
تماس با کارشناس فروش 09123649705
جک پارکینگی

جک پارکینگی

جک پارکینگی که با اسم های جک برقی درب ، جک درب پارکینگ ، درب ریموت کنترلی برقی و درب اتوماتیک پارکینگ شناخته می‌ شود. یکی از کالاهایی می باشد. که در حدود ۱۵ تا ۲۰ سال است. وارد بازار شده است. در حال حاضر بیشتر درب‌ های پارکینگ‌ های منازل ، اماکن عمومی و خصوصی دارای سیستم‌ های اتوماتیک است. یکی از نوع های متنوع درب‌های اتوماتیک، جک درب برقی می باشد. که بطور کلی و اصلی جک برقی وسیله ای است. که باز و بسته شدن درب ورودی حیاط یا درب پارکینگ منزل یا درب ورودی. محل کار را به طور اتوماتیک برقی و تنها با فشردن یک دکمه روی ریموت کنترل انجام میدهد. و راحتی و امنیت را به وجود می‌آورد.
جک برقی یکی از موضوع های مهم درب های اتوماتیک و برقی می باشد.و یکی از مهم ترین عنصرهای این درب ها، جک برقی آن می باشد.

جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی
جک پارکینگی

درباره جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ با توجه به شیوه باز و بسته شدن درب ورودی که بیشتر از لولایی و ریل بلبرینگ می باشد. شامل دو نوع اصلی ریلی و بازویی می باشند. دقت داشته باشید که در گرمای تابستان یا سرمای زمستان برای بازکردن درب ورودی حیاط یا پارکینگ منزلتان مجبور هستید. ماشین خود را ترک و درب را باز کرده و پس از داخل شدن دوباره پیاده شده و آنرا ببندید. پس به این فکر کنید.که اگر در این حین که از ماشین پیاده شدید، فراموش کنید درب ماشین را قفل کنید، ممکن است مشکلاتی مثل مزاحمت یا سرقت رخ بدهد . با توجه و دقت به این چند نکته، چندان هم بیراه نیست که جک درب پارکینگ را برای تأمین امنیت و آرامش منازل و محل کار لازم بدانید. یکی از این تغییرات بسیار مهم و اصلی در این زمینه ساخت و تولید جک درب ورودی می باشد.

جک درب ورودی از چه اجزایی تشکیل شده است ؟

ریموت کنترل : ریموت کنترل وسیله رابط فرد با مرکز بورد فرمان می‌باشد. که معمولا ۲ ریموت کنترل در باکس خود وجود دارد.
جک بازویی : جک بازویی دراصل ابزاری برای منتقل کردن نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی می باشد.
فلاشر : فلاشر دراصل با علایم و آلارم هشدار دهنده مختلف مثل چشمک زدن ، پیام مرکز فرمان را نشان می‌ دهد.
چشمی : چشمی به دلیل داشتن سیستم مادون قرمز اگر ماشین، عابری یا مانعی در مقابل چشمی حس کند. از باز و بسته شدن درب جلوگیری می‌کند و مانع از صدمه زدن درب به خودرو می شود.
مرکز فرمان : همانطور که از اسم آن مشخص می باشد وظیفه فرمان برای باز و بسته شدن و توقف جک‌ها را دارد و در آخر رابط بین قیمت جک پارکینگی و ریموت کنترل می‌ باشد.

طریقه نگهداری از جک پارکینگ

برای حفاظت از جک پارکینگی چه کارهایی لازمه که باید انجام دهیم ؟
در تابستان برای چشمی یک سایبان تهیه کنید (آفتاب به صورت مستقیم به پکیج نخورد)
در زمستان جهت جلوگیری از یخ زدگی موتور درب برقی اتوماتیک را با پشم شیشه بپوشانید
چشمی را گاهی تمیز کنید.
تعویض به موقع و به وقت باتری ریموت کنترل
به مدل باز شدن درب ها و صدای آن توجه کنید ، در صورت شنیدن صدای اضافه و خلل در باز و بسته شدن ، درب ها تراز نیستند و باید حتما تراز بشوند.
در زمستان تمامی قسمت ها (ریل، غلتک، جک و فنرها) با روغن مناسب روغن کاری کنید

چگونگی کارکرد درب اتوماتیک با جک

درب اتوماتیک برقی جزو آن دسته درب هایی می باشد. که به صورت هوشمند باز و بسته می شوند. جک برقی یا به عبارتی جک پارکینگی به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرند: استفاده از ریموت دستی و یا استفاده از حسگر چشمی. درب های جک دار (هیدرولیکی، پنوماتیک و گیربکسی) که در دسته درب اتوماتیک قرار دارند. با بهره بردن از سیستم هیدرولیکی و الکترومکانیکی، با استفاده از یک ریموت دستی در مواقع نیاز باز و بسته می شوند.از این درب ها برای راحت شدن تردد و امنیت در پارکینگ ها استفاده می شود. مدل دیگری از درب های اتوماتیک پارکینگ درب های کشویی شیشه ای هستند که از حسگری استفاده می کنند که با تشخیص حرکت در مقابل درب، به صورت اتوماتیک باز می شوند. این درب ها در مکان هایی مانند بیمارستان ها، فروشگاه ها، بانک ها کاربرد دارند.

درب پارکینگ اتوماتیک هیدرولیکی (جک پارکینگی هیدرولیکی)

در درب اتوماتیک هیدرولیکی از قدرت تحت فشار سیالات استفاده شده است . خوبیه عمده استفاده از درب اتوماتیک هیدرولیکی، قدرت بسیار زیاد آن و امکان وجود فشار، نیرو، گشتاور و حرکت یکنواخت و یکدست آن است که کار را برای به حرکت درآوردن درب های سنگین ورودی ، راحت می کند. و البته باعث می شود حرکت درب آرام و بدون لرزش باشد . با این حال که این سیستم یعنی جک پارکینگی هیدرولیکی استهلاک بسیار پایینتری دارد. اما باید به سرویس و نگهداری پرهزینه آن توجه نمود. درب اتوماتیک هیدرولیکی برای مکان هایی که رفت و آمد بسیار زیاد و وزن درب بسیار بالا است. معمولا جک درب اتوماتیک هیدرولیکی نیاز به قفل برقی نیز دارد. که باید به صورت جداگانه تهیه گردد. مانند درب کارخانه ها، مجتمع های مسکونی بزرگ . از انواع این جک ها می توان به درب اتوماتیک فادینی و درب اتوماتیک ارکا اشاره کرد.

جک درب پارکینگ مدل پنوماتیک

جک پارکینگی درمدل درب اتوماتیک پنوماتیک ، قدرت تحت فشار باد ، تامین کننده انرژی مورد نیاز جک ها برای به حرکت در آوردن درب ها ست . مصرف انرژی در جک پارکینگ پنوماتیک پایینتر می باشد و چون با سیستم های بادی به کار می افتند ، قابل اعتماد هم هستند؛ به این دلیل که در مکان های خطرناکی که امکان سیم کشی دور تا دور قابِ در وجود ندارد، میشه از درب اتوماتیک پنوماتیک استفاده کرد. همچنین جعبه کنترل که شامل دریچه و مدار تایم بندی است. در خارج از محل تنظیم می گردد. از دیگر محاسن آن میشه به حرکات آرام و بی صدا و نصب و تنظیم ساده آن اشاره نمود. این گونه جکهای درب اتوماتیک پارکینگ در گذشته ها استفاده زیادی داشته اند که در حال حاضر می توان به طور قطع گفت که در هیچ کجا استفاده و نصب نمی شوند.

موتور ریلی درب پارکینگ و ورودی اتوماتیک

برای دربهایی که به طور کشویی به سمت راست یا چپ کشیده می شوند. و درب باز و بسته می شود. از موتورهای درب اتوماتیک ریلی کشویی استفاده می شود. برای خرید موتور درب ریلی پارکینگ هم می بایست وزن درب و تعداد رفت و آمد در روز را مد نظر داشت. هر چقدر وزن درب بیشتر باشد از موتور های پر قدرت تر حتما باید استفاده شود و اگر رفت و آمد زیاد باشد باید از مدلهای هیدرولیکی استفاده شود. در بیشتر مدلهای موتور درب پارکینگ داخل پک ۴ متر روی پک وجود دارد ولی در برخی از محصولات، ریل یا دنده شانه ای باید به صورت جداگانه خریداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

گفتگو با واتس اپ
Close and go back to page
Back To Top
×Close search
Search